Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Birbirinden farklı iki insanın evlenerek paylaştıkları hayat, güzel olduğu kadar stres yaratıcı da olabilmektedir. Çift ve evliliklerde yaşanılan duygusal tıkanıklık, uyumsuzluk ve sorunlar derin hayal kırıklığı ve sonrasında tatminsizlikler yaratır. Bu problemlerle baş edemeyen çiftler, ilişkilerinin devamını sorgulamak veya olumsuz gidişi durdurmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyulabilir.

Çift terapisi programımızda açık iletişim kurma, duyguları ifade etme, kendine güven ve empati geliştirme, kendilik ve çift farkındalığı, etkin problem çözme çalışmaları yer almaktadır.

Çiftler "nasıl olsa beni anlamıyor" deyip tartışmaz, mesafe koyarak birbirinden yabancılaşmaya başladığında ya da güç savaşına dönüşen çatışmalarla birbirlerine olumsuz duygular beslediğinde ilişki yıpranmaya başlar, tükenmişlik hissi yaşanır. İletişim kuramamak evlilik ve çiftlerde oldukça sık görülen bir problemdir. Bu çalışmada terapistin yardımı ile bireyler birbirinin dilini öğrenmeye ve düşünce tarzını kavramaya yönelik iletişim becerileri öğrenirler. Ben kavramını biz kavramına dönüştürmeyi öğrenirler.